Ssanie oleju – kuracja olejem słonecznikowym


Oleje | 23 01 2011

Ssanie oleju słonecznikowego zostało po raz pierwszy przedstawione przez dr. F. Karacha podczas obradowania Związku Onkologów i Bakteriologów. Opisaną metodę wyróżniała jej prostota oraz wysoka skuteczność w zwalczaniu wszelkiego rodzaju schorzeń. Terapia ta jest o tyle wiarygodna, że nikt nie jest w stanie czerpać z niej zysków finansowych, każdy kto dysponuje butelkowanym olejem słonecznikowym jest w stanie przeprowadzić własną kurację.

Wyniki jakie otrzymuje się stosując metodę ssania oleju słonecznikowego są zdumiewające i fascynujące zarazem. Zbawienne dla zdrowia działanie ssania oleju jest co prawda do dzisiaj naukowo trudne do wyjaśnienia, jednak powszechnie uważa się, że za sukces stosowania tej metody odpowiedzialna jest błona śluzowa w jamie gębowej, przez którą następuje odtruwanie i oczyszczanie organizmu.

Odtruwanie i oczyszczanie organizmu

Podstawową zasadą kuracji olejem słonecznikowym jest jego ssanie i płukanie nim jamy ustnej. Właściwe oczyszczenie i proces uzdrawiania następuje samoczynnie. Stosując się do tej metody leczeniu poddawane są jednocześnie komórki, włókna oraz organy wewnętrzne. Proces ten zapobiega niszczeniu naturalnej mikroflory, powodującego niszczenie organizmu. Ssanie oleju pozwala na przywrócenie naturalnej równowagi biologicznej, która znacznie wydłuża czas życia człowieka.

Kuracja olejem słonecznikowym jest w stanie poradzić sobie z takimi chorobami czy przypadłościami jak:

 • Bóle głowy
 • Zapalenie zatok
 • Zapalenie oskrzeli
 • Bóle gardła
 • Katar
 • Bóle zębów
 • Krwawienie dziąseł
 • Próchnica
 • Zapalenie migdałków
 • Tromboza – zakrzepica żył głębokich
 • Przewlekłe choroby krwi
 • Artroza
 • Egzema
 • Trądzik
 • Choroby grzybicze
 • Łuszczyca
 • Choroby żołądkowe
 • Choroby jelit
 • Dolegliwości serca
 • Problemy nerkowe
 • Choroby kobiece
 • Choroby płuc
 • Dolegliwości wątrobowe
 • Choroby układu nerwowego

Kuracja olejem słonecznikowym nie tylko leczy istniejące już stany chorobowe ale również działa zapobiegawczo i profilaktycznie, chroniąc np. przed stanami zawałowymi czy groźnymi naroślami.

Autor metody ssania oleju dr. Karach zapewnia, że udało mu się wyleczyć przewlekłą chorobę krwi, nękającą go od ponad 15 lat a dokuczliwą dolegliwość reumatyczną zwalczyć w przeciągu 3 dni.

Jak stosować metodę ssania oleju?

Do kuracji olejem najlepiej nadaje się olej słonecznikowy uzyskany z tłoczenia na zimno. 1 do 2 łyżeczek oleju należy płukać, ssać i przeciągać między zębami w jamie ustnej przez ok. 10 do 15 minut. Pod żadnym pozorem nie wolno połykać płukanego oleju!

Olej jest na samym początku gęstawy, w miarę płukania jednak stanie się bardziej wodnisty. Po skończeniu płukania należy go wypluć, najlepiej do muszli klozetowej, gdyż w danej chwili zawiera mnóstwo bakterii i szkodliwych substancji. Jeżeli olej wypluwamy do umywalki należy ją następnie dokładnie umyć. Wypluta ciecz powinna być koloru białego, jak mleko, jeżeli jest żółta oznacza to, że ssanie trwało za krótko.

Po wypluciu oleju niezmiernie ważne jest aby umyć zęby i dokładnie wypłukać jamę ustną wodą! Szczególną uwagę powinno się poświęcić czyszczeniu języka, na którym zbiera się osad oraz wydzieliny z błon śluzowych. Czyszczenie języka można wykonać szczoteczką do zębów, specjalnym skrobakiem dostępnym w aptekach lub drogeriach lub zwykłą łyżeczką do herbaty.

Po umyciu zębów, wyczyszczeniu języka i wypłukaniu jamy ustnej warto poświęcić chwilę na masaż dziąseł. W tym celu należy palcem wskazującym wywierać nacisk na dziąsła zaczynając od siekaczy, zmierzając stopniowo w kierunku gardła. Dziąsła należy masować z obu stron uważając aby masaż nie był zbyt mocny. Masowanie dziąseł ma na celu pobudzenie krążenia, wspomaga również przepływ limfy – płynu tkankowego – trafiającego do układu krwionośnego.

Podczas ssania oleju następuje zwiększona aktywność systemu przemiany materii, wpływając w ten sposób na całościową poprawę stanu zdrowia organizmu. Kuracja olejem słonecznikowym bardzo korzystnie wpływa na uzębienie. Prawidłowo stosowana, wzmacnia luźne zęby, hamuje krwawienie dziąseł i wyraźnie je wybiela.

Pomimo, że każdy organizm reaguje odpowiednio inaczej na procesy kuracji czy czynniki zewnętrzne, prawidłowo stosowana metoda ssania oleju słonecznikowego powinna rezultować trwałą poprawą ogólnego stanu zdrowia. Płukanie olejem powinno być stosowane tak długo, aż organizm odzyska pierwotną siłę i świeżość, nastąpi spokojny sen, zdrowy apetyt oraz niezakłócona zdolność koncentracji i zapamiętywania. Organizm uzyska wzmocnioną odporność, dzięki której będzie szybciej rozprawiał się z drobnymi zachorowaniami. Przewlekłe i ciężkie choroby potrzebują niekiedy rocznej kuracji aby zostały w pełni wyleczone.

Na początku trwania kuracji może wystąpić lekkie pogorszenie ogólnego stanu zdrowia, jest to jednak naturalna reakcja, w przypadku kiedy organizm walczy z kilkoma chorobami naraz. Nie jest to powód aby przerwać leczenie a jedynie sygnał, że kuracja działa i powinna być w dalszym ciągu stosowana. Pamiętajmy, że ssaniem oleju nie jesteśmy w stanie wyleczyć wszystkich chorób. W przypadkach ciężkich chorób jak np. zapalenia płuc, powinniśmy bezzwłocznie udać się do lekarza.

Prawidłowo stosowane ssanie oleju słonecznikowego powinno rezultować dobrym samopoczuciem oraz widoczną poprawą ogólnego zdrowia. Jako, że każdy z nas reaguje odpowiednio szybko na wszelkie wprowadzane przez nas zmiany, powinniśmy uzbroić się w odrobinę cierpliwości i wiary w podejmowane przez nas czynności!

VN:F [1.9.22_1171]
Na ile gwiazdek oceniasz ten artykuł?
Rating: 8.9/10 (1065 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +137 (from 189 votes)
Ssanie oleju – kuracja olejem słonecznikowym, 8.9 out of 10 based on 1065 ratings

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O:

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

414 komentarzy

 1. Bambola says:

  Witam wszystkich serdecznie!
  Mam apetyt na zdrowie, od 5 dni stosuję metodę ssania oleju słonecznikowego. Zatoki oczyszczają mi się, po dwóch dniach powiększyły mi się migdały i zauważalne były czopy ropne. Trochę mnie to zmartwiło.Jednak przebieg tej dysfunkcji mija szybko. Mam do Państwo pytanie, czy ta metoda wzmacnia tez wzrok (krótkowzroczność?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Oceń komentarz
  Rating: 6.0/10 (14 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -20 (from 30 votes)
  • meuszeus says:

   czlowieku, powiedz mi, czy Ty masz chociazby troche oleju, ale w glowie? :) Jakim cudem ma olej dzialac na krotkowzrocznosc?! To wada 1)albo galki ocznej (za dluga), albo blad lezy w 2) soczewce i jej zlym ksztalcie.
   W JAKI SPOSOB OLEJ MA TO ZMIENIC?! CO ZA DURNE PYTANIE…

   VA:F [1.9.22_1171]
   Oceń komentarz
   Rating: 4.7/10 (38 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +2 (from 52 votes)
   • JagnaGM says:

    meuszeus, Co to za bezczelny typek!Zwykły BŁAZEN!!! Ktoś grzecznie pyta, a ten człowieka poniża! Bez wychowania, jak by grzecznie tego nie można by było wytłumaczyć.

    Ja osobiście posunełam się do wykorzystania oleju słonecznikowego do pięt. Nidgy tak mi jeszcze nie pękały pięty. Skóra stwardniała była bardzo szorstka, pięty pękały aż do ran – krwawiły i bardzo bolały. Chigenę przestrzegałam, z porad lekarskich korzystałam. Nie pomagały żadne kupione leki,dbanie nawilżanie , witaminka A,moczenia i ścierania. Aż powiedziałam sobie że sprubuję jeszcze moczenia pięt w oleju słonecznikowym. Pięty moczyłam 20min.następnie po wyjęciu z tego moczenia olejowego wmasowałam to co było na stopach i owinełam w bandarz. Na następny dzień po odwinieciu zobaczyłam, że moje pięty nie są szorstkie tak bardzo i delikatniejsz. Więc będę dalej swoją kurację ciągneła dalej,aż moje pięty ponownie odzyskają idealny wygląd z przed kilku miesięcy.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Oceń komentarz
    Rating: 7.1/10 (9 votes cast)
    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: +7 (from 9 votes)
   • arenari says:

    Jesteś wyjątkowo arogancki a swoje zdolności intelektualne zdecydowanie przeceniasz. Oczyszczanie organizmu poprawia również wzrok. Nie wiem czy leczy z chamstwa ale zawsze możesz spróbować.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Oceń komentarz
    Rating: 8.6/10 (17 votes cast)
    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: +12 (from 16 votes)
    • meuszeus says:

     Skoro się znasz, to wyjaśnij mi proszę w sposób naukowy jak to ma działać? Po to masz nerki, po to masz wątrobę i po to pocisz się, aby właśnie te wasze “toksyny” usuwać. Nie potrzeba do tego oleju. I nie ma logicznego wyjaśnienia jak taki olej ma pomagać na krótkowzroczność. Wit. A- owszem, ponieważ jest potrzebna komórkom w siatkówce, ale olej nie. I tyle. Ale wierzcie sobie nadal w zabobony, jak chcecie. Albo leczcie się Wit. B19 i pestkami z brzoskwini jak Steve Jobs, a na pewno długo pożyjecie- jak on.

     VA:F [1.9.22_1171]
     Oceń komentarz
     Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
     VA:F [1.9.22_1171]
     Rating: -4 (from 4 votes)
   • Joanna.U says:

    meuszeus: Jak ja lubię ten “polski dialog”. Ręce opadają, jak się czyta takie teksty… Uważasz się za Alfę i Omegę? Bo ja uważam, że jesteś przeciętnym gburem.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Oceń komentarz
    Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: +1 (from 1 vote)
  • Gabrysia says:

   mam pytanie co do ssania oleju ? Czy nadal stosujesz? a od paru dni zaczęłam podczas masakrycznego ostrego zapalenia zatok.
   tygodnie brałam końskie dawki antybiotyków, odczulaczy, sprayów, kropli witamin, płukania inwazyjnego itp. wszystko było zapchane i olbrzymi ból głowy.
   Od momentu ssania, zaczęło mi schodzić, aż się dziwię bo jestem bardzo sceptyczną osoba. Po dniach od rozpoczęcia poczułam się gorzej aż wylądowałam na pogotowiu bo miałam taki ból głowy i ucha, a teraz odpukać drgnęło. i pomału wraca mi węch…
   i apetyt.Nieprawdopodne ale prawdziwe :) )))

   VA:F [1.9.22_1171]
   Oceń komentarz
   Rating: 8.3/10 (15 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +3 (from 9 votes)
  • bale says:

   siemka jedzcie ogórki

   VA:F [1.9.22_1171]
   Oceń komentarz
   Rating: 8.5/10 (2 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +2 (from 2 votes)
   • Vege says:

    ale kiszone? i czy na czczo można

    VA:F [1.9.22_1171]
    Oceń komentarz
    Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: +1 (from 3 votes)
 2. kasia says:

  witam, do babci Krysi, ciągle jestem i ciągle zaglądam i jestem również ciekawa:-) u mnie ok, aż boję się pisać, bo zawsze coś wykraczę,ale na razie ok; z serduszkiem uspokoiło się, tzn. mam delikatne kołatania i przeskoki, ale to już nie to samo co kiedyś, kiedy jeździłam po szpitalach; od kilku miesięcy biorę wit d, i to chyba troszkę też mi pomaga; jeśli chodzi o córeczkę, to niestety dalej ma łysy placek na głowie i dalej nie wiadomo co jej jest; szukamy, również uzupełniamy wit d, ale jeszcze nawet nie doszłyśmy do normy; wracając do ssania oleju i problemów z sercem, to zauważyłam, że jak zaczynają mi się jakiekolwiek problemy z sercem, tzn.kołatania, słabo, zawroty, to piję dużo wody; kiedyś łykałam potas, magnez, a teraz piję wodę i po jakimś czasie jest lepiej; i stąd mój wniosek na temat oleju, że to nie olej powoduje problemy z sercem, tylko odwodnienie(może nerki pracują inaczej?-nie wiem); a w związku z odwodnieniem, zaburzona jest gospodarka elektrolitowa i stąd problemy; ja również jestem ciekawa co u reszty:-) piszcie; pozdrawiam

  VA:F [1.9.22_1171]
  Oceń komentarz
  Rating: 4.3/10 (4 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 3 votes)
  • BEATAK says:

   Jeśli mogę coś polecić na łysienie plackowate ,to sprawdzony na synku i kilku znajomych osobach ‘lek homeopatyczny’ SILICEA CH15 Z FIRMY BOIRON. 5 granulek raz w tygodniu .Kilka miesięcy może to trwać , ale jest naprawdę skuteczny.Silicea to po prostu krzem homeopatyczny.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Oceń komentarz
   Rating: 4.0/10 (3 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 6 votes)
  • Gabrysia says:

   Na łysienie bardzo dobry płyn ziołowy w Aptece do wcierania w skórę głowy Seboren sprawdzony i bardzo skuteczny jedyny mankament to zapach. Ja go stosowałam juz lat temu przy bardzo lichych włosach, krostkach na głowie dziś mam odpukać tyle włosów że fryzjerki sa wściekłe. Bardzo polecam ale uwaga nie wystawiać głowy na słońce.
   z tym zapachem to radziłam sobie smarując wieczorem a rano myłam włosy, bo chodziłam wtedy do szkoły:)

   VA:F [1.9.22_1171]
   Oceń komentarz
   Rating: 6.6/10 (5 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 4 votes)
   • Ela says:

    Witam, Pani Gabrysiu jak często smarowała Pani skórę głowy Seborenem i jak długo.Bardzo proszę o odpowiedź.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Oceń komentarz
    Rating: 7.5/10 (2 votes cast)
    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: +2 (from 2 votes)
  • Kasia says:

   mi te objawy wyglądają na chorą tarczycę, zdecydowanie polecam odwiedzić lekarza i wziąc skierowanie na badanie tsh ft3 i ft4

   VA:F [1.9.22_1171]
   Oceń komentarz
   Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -1 (from 1 vote)
  • jan says:

   łysienie u dziecka to nie problem z dostarczaniem witamin i minerałów ,a problem leży tam gdzie one się wchłaniają czyli w jelitach .jeżeli dziecko ma częste wzdęcia to znaczy że wchłanialność tych specyfików jest znikoma ,wiec aby zaradzić potrzeba przyjmować błonnik duzo warzyw i owoców ,czyniąc długą historię krótką – poprawić perystaltykę jelit ,co w efekcie zwiększy wydajność wchłaniania wit. i minerałów.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Oceń komentarz
   Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +1 (from 1 vote)
 3. julia says:

  Mam 14 lat i chciałam zacząć leczyć się tym olejem.Mam trądzik dosyć silny i częste zapalenia zatok pozatym prawie codziennie katar.Czy moge w takim wieku zacząć ssać ten olej??? Pozdr

  VA:F [1.9.22_1171]
  Oceń komentarz
  Rating: 6.2/10 (5 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 2 votes)
 4. kani says:

  Oczywiście, powodzenia. ssanie oleju nie ma żadnych skutków ubocznych

  VA:F [1.9.22_1171]
  Oceń komentarz
  Rating: 9.0/10 (6 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 2 votes)
  • agnieszka says:

   A co możesz Kani powiedzieć o tych chwilach gorszego samopoczucia? Ja właśnie przeżywam teraz mega duży kryzys i nie wiem co dalej.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Oceń komentarz
   Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -2 (from 2 votes)
 5. Jagoda says:

  Nie słyszałam wcześniej o tej metodzie.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Oceń komentarz
  Rating: 7.8/10 (4 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 3 votes)
 6. lucyna says:

  w jakich porach dnia ssać olej. proszę podajcie cośna zwyrodnienie plamki żółtej-[pomocy

  VA:F [1.9.22_1171]
  Oceń komentarz
  Rating: 5.4/10 (5 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -3 (from 5 votes)
  • meuszeus says:

   w jaki sposob olej ma pomagac na oko i odnowic czopki (rezeptory w plamce zoltej) ?!
   Ludzie! ciemnota i zabobony.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Oceń komentarz
   Rating: 4.7/10 (7 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -8 (from 14 votes)
 7. kasia says:

  witam, tak jak pisałam wcześniej olej przestałam sssać w styczniu i skończyły się moje problemy z sercem; wczoraj odebrałam wyniki holtera z maja i miałam 35 skurczy dodatkowych, średni dobowy rytm serca 76; w tamtym roku w sierpniu (olej ssałam od wiosny do początku stycznia tego roku) miałam robiony holter: skurcze dodatkowe ponad 1300, liczne bigemie?, potrójne, salwy itp’ średni rytm dobowy serca 93; więc różnica jest znaczna; nie wiem czy ma to związek z ssaniem oleju, ale z niczym innym nie mogę tego powiązać; pozdrawiam

  VA:F [1.9.22_1171]
  Oceń komentarz
  Rating: 5.8/10 (8 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 6 votes)
 8. Magdalena says:

  Choruje na wrzodziejące zapalenie jelita grubego i na stale biore asmax 4 razy dziennie po posiłku. Czy przy takiej iloosci chemii w organizmie ssanie oleju cos da? a moze powinnam odstawic leki ? chociaz nie wiem czy mi wolno i czy ostawienie nie skoczylo by sie remisja choroby. Proszę o odpowiedz bo terapia naprawde wyglada interesujaco :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Oceń komentarz
  Rating: 4.5/10 (2 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -3 (from 3 votes)
  • meuszeus says:

   nie, nie pomoze.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Oceń komentarz
   Rating: 2.0/10 (4 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: -12 (from 14 votes)
   • edyta says:

    od 4 miesiecy ssam olej . Zauwazylam znaczna poprawe w moich problemach z sercem .Mialam czeste i bardzo mocne mig.przedsionkow .W tej chwili migotanie jest ledwo wyczuwalne.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Oceń komentarz
    Rating: 8.6/10 (5 votes cast)
    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 8 votes)
  • Alina says:

   od ok 30 lat cierpiałam na nadwrazliwość zatok – kazde najmniejsze zmarznięcie, kontakt z osobązakatarzoną powodowało zapalenie zatok, krtani i konieczność zazwania antybiotyku. Po dwóch latach ssania olejuu moje zatoki oczyściły sie tak bardzo, że nawet kiedy umyję głowę w chłodnej wodzie i ( dotychczas myłam głowe tylko na noc i zakładałam dwa berety wełniane – jeden za mało) i po godzinie wychodze na dwór NIE ZACHOROWAŁM !!!!!!!!!!

   VA:F [1.9.22_1171]
   Oceń komentarz
   Rating: 10.0/10 (7 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +5 (from 13 votes)
 9. danka says:

  Ssam olej od 4 dni i muszę przyznac że samopoczucie mam dużo lepsze nie czuje zmęczenia.Po paru minutach ssania , za każdym razem odplówam białą flegme w postaci smarków i przestało mi prawie jeżdzić w brzuchu . Rano piję łyzeczke oleju na czczo , z tym że nie wytrzymuję ssać 15 minut tylko 5 minut to góra.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Oceń komentarz
  Rating: 9.0/10 (2 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 7 votes)
  • Roksana says:

   No to słabo te 5 minut. Ja ssę pol godziny bez zadnego problemu.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Oceń komentarz
   Rating: 9.0/10 (3 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
 10. Marta says:

  Tylko warto jeszcze zwrócić uwagę czy jest z tłoczenia na zimno, stosuję tylko taki z oleofarm, najzdrowsze są tylko z tłoczenia na zomno, te rafinowane nie powinny być używane.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Oceń komentarz
  Rating: 10.0/10 (3 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 9 votes)
 11. Anna says:

  Ssam olej od tygodnia po 3 dniach zauważylam bardzo znaczne zmiany na buzi(wysypka takie jakby wągrowe, poza tym tluszcza mi się wlosy szybciej niz dotychczas, boli mnei głowa i stolec mam bardzej śmierdzący poza tym zaczęly swędzieć mnie ręcę- wszytko to wyczytalam ze to naturalne przy oczyszczaniu organizm z toksyn) od 7 dni nei biore lekow na astme i nie mam problemu z dusznościami, natomiast troche gorzej śpię. Zobaczymy co będzie nadal, mam nadzieję że olej pomoże zwalczyć dolegliwości i oczyścic z toksyn organizm.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Oceń komentarz
  Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +4 (from 12 votes)
  • Katarzyna says:

   Witam ja olej ssam już prawie rok średnio 20 min i dłużej, na początku około tygodnia czułam się fatalnie
   ale byłam przygotowana na to i pełna optymizmu wytrwałam prawie rok i nie zamierzam przestać olej z oleofarm mi bardzo pasuje, pozbyłam się pleśniawek bardzo były uciążliwe, nie choruje ajeśli coś mi się przypląta to najwyżej na 1 dzień i przechodzi mam łuszczyce i to jest najbardziej uciążliwe wiem że całkiem nie wylecze ale pomaga,a chorobę zatok wyleczyła moja koleżanka bo miała problemy

   VA:F [1.9.22_1171]
   Oceń komentarz
   Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +3 (from 3 votes)
   • PIOTREK says:

    Wez witamine D3 10.000 i K2MK7100 moja mama miała łuszczyce 20 lat i jej to pomogło

    VA:F [1.9.22_1171]
    Oceń komentarz
    Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)
  • Joanna.U says:

   Anna: Zaczęłam ssać olej słonecznikowy po niedoleczonych zatokach (rónwież antybiotykoterapii). Po ok 2 tyg. zauważyłam podobne objawy, tj.b. zły stan cery – zaczerwieniona z krostkami i zaskórnikami, świąd na rękach, jakby uczulenie. A jeszcze wcześniej ogólne osłabienie – myślałam, że to spadek żelaza we krwi, bo mam z tym problem. Teraz osłabienie ustąpiło, ale ta cera… Nigdy nie miałam aż takich problemów. To wygląda prawie jak trądzik różowaty, ale przeczekam.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Oceń komentarz
   Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +1 (from 1 vote)
 12. małgorzata says:

  super sposób polecam ale zdrowszy olej jest golden drop wrazie czego podam namiarty

  VA:F [1.9.22_1171]
  Oceń komentarz
  Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 5 votes)
 13. agnieszka says:

  Mam pytanie do forumowiczów. Za nim je zadam krótko o sytuacji: ssę olej z przerwą kilku dniowa- będzie już prawie trzy tygodnie z przerwą około 2-3 dni. Bardzo uważam, aby nie połknąć tego co się wydziela. Potem myję zęby i język. Od 5 dni czuję się fatalnie – wywalają mi różne dziwne dolegliwości: uczucie góli w gardle, ból w klatce piersiowej, po kazdym posiłku ból w żołądku- to się utrzymuje, Juz mi prawie minęło – zapalenie pęchęrza, ból w węzłach chłonnych pod pachami.

  Czy to tak powinno być? Czy to ten moment keidy zaczyna sie oczyszczać organizm? Proszę o poradę, czy nadal kontynuować ssanie, czy lepiej sobie odpuścić?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Oceń komentarz
  Rating: 6.7/10 (6 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 8 votes)
 14. Ala says:

  Z tego co mi wiadomo, a obczytałam chyba wszystkie możliwe stony opisujące tę metodę oczyszczania organizmu i leczenia i ten moment krytyczny u każdego inaczej przebiega i dopada też w różnym czasie. Nie powinno się ssania(płukania) przerywać tym bardziej,że ta metoda nie przynosi zadnych skutków ubocznych chyba że ktoś ten olej połyka czego nie należy robić. Ja olej zaczęłam topiero ssać od 1,5 tygodnia i czuję że mnie zaczyna dopadać kryzys czuję się zmęczona i bardzo rozkojarzona bardziej się pocę i wysypuje mi twarz, ale nie zamierzam przerywać. Zauwarzyłam pewne zmiany tzn. po ok 3 dniach ssania podczas zabiegu zaczeło mi z zatok schodzić całe świństwo które mnie męczyło od kilku lat i czuję że znacznie lepiej zaczynam oddychać przez nos i nie jest już tak zawalony jak to miało miejsce wcześniej bez chustek ani rusz. Ale to dopiero początek moje przygody i nie zamierzam jej przerywać. Olej też podobno nie koniecznie musi byc tłoczony na zimno, zalecają też olej kokosowy nie rafinowany bo ma swój naturalny smak i zapach i dla tego jest dużo przyjemniejszy w stosowaniu ale wypluwać należy go do kosza bo szybko zastyga i może zatkać zlew lu muszlę. 5 min ssania oleju też nie wystarczy musi być zachowany czas 15-20min to czas kiedy olej musi się dobrze wymieszać ze śliną i zebrać z całej jamy ustnej, jezyka i zębow bakterie i całe świństwo ktore tam hodujemy. Początkujący też nie muszą na początku walczyć z czubatą łyżką oleju bo to może być na początku trudne i niepotrzebnie zniecheci a i prukukcja śliny może się przerodzić w nadprodukcję i całość przez te 15-20 min moze się w ustach nie mieścić. pozdrawiam wszystkich i obywatela(kę) “meuszeusza” proszę o mniej jadowite komentarze albo zmianę forum

  VA:F [1.9.22_1171]
  Oceń komentarz
  Rating: 9.0/10 (4 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 17 votes)
 15. Waldemar says:

  Od 2-ch lat ssę olej, a właściwie oliwę z oliwek extra virgin wg metody prof.Tombaka. Przed zabiegiem należy dobrze wyszorować zęby i być 3 godz na czczo. Stosuję nie 1-2 łyżeczki oliwy, a łyżkę stołową i ssę 20-30min. Na wp.pl zdrowie&fitness dowiecie się wszystkiego. Od wielu lat wiedziałem o tej metodzie ale dopiero gdy spotkałem kogoś w sanatorium kto ssie olej, zacząłem też to robić i żałuję że tak późno. Nie będę wyszczególniał z czego wyleczyło mnie ssanie oliwy, ale z wielu przypadłości wymienionych powyżej. Prócz tego wypijam codziennie co najmniej 1 łyżkę oliwy.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Oceń komentarz
  Rating: 7.0/10 (3 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)
 16. Kamila says:

  Moja wpadka: trzymam olej już kilka minut, czytam newsy na laptopie i nagle aaapsik! Wiadomo gdzie cała zawartość z moich ust wylądowała…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Oceń komentarz
  Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 3 votes)
 17. Monika says:

  Witam. :)
  Olej trzyma się w ustach dość długo, a po ssaniu trzeba bardzo dokładnie wypłukać jamę ustną i umyć zęby, by nic nie zostało. Poza tym podobno wybiela zęby. Dlatego zaczęłam się zastanawiać czy aparat ortodontyczny może być jakimś przeciw wskazaniem dla stosowania tej metody.
  Z góry dziękuję za odpowiedź. ;)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Oceń komentarz
  Rating: 1.0/10 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 18. Samuel says:

  Ja polecam jeszcze olej kokosowy tłoczony na zimno.

  Pozdrawiam :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Oceń komentarz
  Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)
 19. Krzysiek says:

  Witam, po kilku dniach kuracji pojawiła się wysypka na całym ciele, z Początku na przedramiomach, swędzi i pojawia się na brzuchu i plecach. Czy Normalne zjawisko?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Oceń komentarz
  Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
  • Laila says:

   Ja też miałam wysypkę. Kłuło i piekło mnie całe ciało, myślałam, że oszaleję, ale się nie poddawałam, bo wiedziałam, że coś wypłukuje się z mojego organizmu przzez skórę. Po kilkunastu dniach preszło i objawy pojawiały się już sporadycznie. Plamy na ciele w postaci pokrzywki pojawiały się i po chwili znikały. Ssę olej już około 10 miesięcy nieprzerwanie codziennie. Wrócił mi spokojny sen (wcześniej miałam straszne problemy) Cały czas schodzi mi flegma. Nie wiedziałam, że aż takie ilości jej wyprodkowałam :) Pomimo tylu miesięcy nadal miewam jakies sensacje spowodowane oczyszczaniem, ale nie poddaję się. :)

   VA:F [1.9.22_1171]
   Oceń komentarz
   Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +2 (from 2 votes)
 20. Anna says:

  ja nie wiem dlaczego zalecasz ssanie oleju słonecznikowego. Dr Tombak zdecydowanie zalecał ssanie oleju lnianego (wiem, że te oleje są z założenia wstrętne, bo gorzkie, sama się naszukałam takiego, który się nadaje do ssania i żeby nie był gorzki – znalazłam olej który ma smak orzechów włoskich, prawie 60% kwasów omega 2, golden linum ma te właśnie właściwości które powinien mieć olej do ssania.
  POlecam, bo go używam i widze poprawę skóry, włosów i lepiej się czuję> gratuluję bloga i wiedzy. Bardzo cenne informacj

  VA:F [1.9.22_1171]
  Oceń komentarz
  Rating: 5.5/10 (2 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 21. Anita says:

  Jestem nowa, olej zaczęłam ssące trzy dni temu. Mam wiele problemów zdrowotnych. Torbiele limfatyczne po zabiegu operacyjnym w miednicy mniejszej, zwyrodnienia kręgosłupa, przewlekły ból prawego barku, bóle reumatyczne i piekielną alergię ze zmianami skórnymi umiejscowionymi na stopach i palcach dłoni. Boże jak to spisalam to aż mi się samej siebie zrobiło żal. Nie dodałam, że miałam raka. Wiec oczywiste jest, że chwytam się każdej metody, aby poprawić sobie komfort życia. Po trzech dniach ssania ból barku przygasł, alergia skórna mniej dokuczliwa. Ogromna ilość dziwnych zanieczyszczeń z górnych dróg oddechowych oddana wraz z olejem, choć one nie wykazywały oznak choroby. Jestem cierpliwa pacjentka, wiec wrócę wkrótce na forum opowiedzieć o swoich doświadczeniach.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Oceń komentarz
  Rating: 7.0/10 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 3 votes)
 22. Maria z Rzeszowa says:

  Bardzo polecam tę metodę! Codzienne, systematyczne “ssanie oleju” pół godziny przed śniadaniem pomogło mi uporać się z niekończącymi się zapaleniami gardła ( jednocześnie spożywałam czosnek i tran ). Używałam świeżego oleju słonecznikowego, a potem przeżuciłam się na kokosowy. :) Ważna uwaga: nie połykamy “przeżutego” oleju, bo jest on koktajlem bakterii i wirusów! Dobrze płuczemy usta po wypluciu oleju. Pozdrawiam! :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Oceń komentarz
  Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 23. Bieta says:

  Ssanie oleju zaczęłam kilka lat temu( z przerwami) po przeczytaniu książek p. Tombaka.
  Bardzo mi to pomaga przy różnych dolegliwościach przeziębieniowych ale najważniejsze wyleczyłam nadczynność tarczycy, lekarze nie potrafili odpowiedzieć co się stało…
  Od kilku lat nie biorę żadnych leków.
  Gdy czuję, że coś zaczyna się dziać , biorę zwykły olej słonecznikowy do ssania przez dwa tygodnie, zawsze rano na czczo po wypłukaniu ust wodą.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Oceń komentarz
  Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 24. Jowita says:

  Czy olej słonecznikowy trzeba ssać na czczo?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Oceń komentarz
  Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 25. jaolek says:

  2 miesiące zmagałam się z zapaleniem zatok. Próbowałam przeróżnych lekarstw aptecznych, także tych drogich – bezskutecznie. Antybiotyk, wydawało się, że pomógł ale po kilku dniach problem powrócił. Po kilkunastu dniach ssania oleju wreszcie zaczynam zdrowieć nie stosując żadnych lekarstw, tylko ssanie oleju. Aż trudno uwierzyć, ale w końcu czuję się lepiej.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Oceń komentarz
  Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)
 26. Anna says:

  Bardzo proszę o radę: czy mogę przeprowadzić kurację olejem 5-letniemu dziecku. Problemem są ropne katary i lekko powiększone migdały (nie angina).Dziękuję z góry za pomoc.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Oceń komentarz
  Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 1 vote)
 27. Bożena says:

  ktoś pytał o działanie oleju na wzrok.Polecam rzuciłam okulary.wyleczyłam wiele chorób,żuje 2 lata,rano na czczo.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Oceń komentarz
  Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 3 votes)
 28. Maria says:

  A gdyby zastosować olej arganowy?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Oceń komentarz
  Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 29. Dok44 says:

  Olej pomógł mi na wzrok-bardzo polecam.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Oceń komentarz
  Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 30. Karolina says:

  Oleje ogólnie mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie :) Ja stosuję od niedawna co prawda, ale już czuję działanie :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Oceń komentarz
  Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 31. Paweł says:

  Ja czytałem, że olej z marihuany leczy raka :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Oceń komentarz
  Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • Joanna.U says:

   Trochę przekombinowałeś… :) Ale olej konopny już tak.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Oceń komentarz
   Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +1 (from 1 vote)
 32. Madla says:

  Ssanie oleju to jeden z najlepszych sposobów dbania o zdrowie. Olej słonecznikowi jest bogaty w wszelkie dobroci.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Oceń komentarz
  Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 33. ania-dietetyk says:

  olej słonecznikowy to jeden z gorszych olejów

  VA:F [1.9.22_1171]
  Oceń komentarz
  Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

POLITYKA CIASTECZEK

W ramach naszej strony internetowej stosujemy pliki cookies i podobne technologie m.in. w celach statystycznych. Zmiany można wprowadzić w ustawieniach przeglądarki.

Korzystanie z naszej strony internetowej bez zmiany dotychczasowych ustawień dotyczących cookies oznacza, że pliki będą zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów znajdą Państwo tutaj.